Nõmme elanik proua Meeri Tamm on võtnud oma hoole alla metskitse. Kits Bamby tunneb ennast proua eluruumides hästi: uudistab puhvetikapi kallal, maiustab okstega vaasis ja pikutab magamistoas voodil. Proua võtab kitse sülle ning kallistab ja musitab loomakest.
Kriitiline pala lohakuse ja oskamatuse vastu tantsupõrandal. Esmalt tuuakse näide ebaoskuslikust ehk "lõnguste tantsustiilist", seejärel demonstreerib tantsupaar aeglase valsi ja rumba korrektset tantsimist.
Satiiriline pala järjekordadest ja alkoholi tarbimisest avalikus saunas. Talveriietes mehed ootavad linnasauna järjekorras. Järgnevalt toimub pesuruumis aktiivne seebitamine. Kaks saunalinades sõpra veedavad õllepudelite ja -klaasidega aega riietusruumis - siin peitubki põhjus, miks saunajärjekorrad nii aeglaselt liiguvad.
Põgus ülevaade supelkostüümide ajaloost. Näidatakse fotosid ja filmikaadreid supelrõivaste arengust maailmas. Kaadrid Narva-Jõesuu rannast aastal 1937 ja tänased päevitajad rahvarohkes Pirita rannas, kus võib leida nii täisriietes mehe pidutsemisund välja magamas kui ka naisi pesuriiete väel. Aga muidugi on valdavad bikiinid.
Mehaanik Herbert Mäeots on konstrueerinud ise mootorsuusad. Suusad paneb liikuma mootorsaag Družba baasil loodud propelleriga rakis, mille mees selga paneb, et seejärel lumise metsa vahele liuglema minna. Nii on võimalik liikuda kuni 25 kilomeetrit tunnis.
Pidulikes riietes noorpaarid on kogunenud Tallinna noorpaaride õhtule, kus mehed võistlevad omavahel nukkude mähkimises ja pannkookide valmistamises ning naised sokinõelumises.
Kriitiline pala Põltsamaa maaliinide bussijaamast. Buss saabub Põltsamaale, reisija väljub, et oodata ümberistumist järgmisele bussile. Selgub, et puudub nii söögikoht kui käsipakkide hoiuruum.
Humoristlik pala Tallinna Linna Trammi ja Trollibussi Trustist. Esimene trollibussiliin Tallinnas: Pääsküla – Merivälja. 15 aastat tagasi pandi trusti nimesse ka trollibuss. Nüüd siis sai liin valmis. Tegu on aprillinaljaga – pala lõpeb kalendrilehega 1. aprill
Tallinna Tuletõrjeühingu liikmed valves ja väljasõidul koos koeraga. Tallinna vabatahtlike tuletõrjujate ühingu tuletõrjujad puhkehetkel: kes magab, kes loeb ajakirja, kes mängib malet, seltsiks koerakrants. Heliseb 01 märgistusega telefon. Koer kaasa ja kiirustatakse garaaži juurde, signaali andes sööstab tuletõrjemasin kohalt.
Lavastatud satiiriline pala müüjatest ja ostjatest, teeninduskultuurist ja viisakusest.
Inimesed sagivad kauplusterohkel Viru tänaval. Noored näitlejad mängivad läbi tüüpilisi olukordi kaupluses: müüjad jutuhoos ei suvatse ostjat teenindada, müüja on ostja suhtes ülimalt ükskõikne. Ja positiivsema poole pealt: naeratav ja kaupade sortimenti tutvustav müüja. Ostja on sellisest sõbralikkusest lausa rabatud, naeratus ilmub temagi näole.
Humoristlik pala inimese parimast kaaslasest – koerast. Bokser ootab tänaval oma perenaist ning diktor vahendab tema „mõtteid“. Jälgime bokserit koos perenaisega Tallinnas Võidu väljakul liikumas, koertekoolis takistusribal treenimas ning seejärel tuleb tal pargis lapse järele vaadata. Lisaks tuleb teha veel üks tööots: poseerimine kunstiüliõpilastele Taani Kuninga aias Toompeal. Päev lõpeb koduaknal haigutades.
Ainult kinnisele auditooriumile demonstreerimiseks lubatud eriväljaanne kritiseerib tõenäoliselt seda, et kunstnikud ei valmistu korralikult ja ideoloogiliselt õigesti Oktoobrirevolutsiooni 40. aastapäevale pühendatud ülevaatenäituseks. Film on valmistatud Eesti Nõukogude Kunstnike Liidu IX kongressiks 1957. aastal.