Avalik kord

Avalik kord

  Edastused

  Õppige ja täitke liiklusmääruste nõudeid

  Hetkel toimub
  Militsionäärid kontrollivad tänaval liikluseeskirjade täitmist ja reguleerivad liiklust. Riikliku autoinspektsiooni töötajad kontrollivad veoautojuhi dokumente ja masina tehnilist seisukorda. Militsionäärid suunavad jalakäijaid ülekäigurajale ja osutavad ohtudele liikuvale trammile jooksmisel, ühele kodanikule kirjutatakse trahvikviitung. Lavastatud liiklusõnnetus - neiu jookseb sõiduteele ja saab mööduvalt autolt löögi. Kiirabiauto viib kannatanu ära, neiu "sureb".

  Hoiame lapsi liiklusõnnetuste eest

  Hetkel toimub
  Lavastatud pala lastega esinevatest liiklusõnnetustest ja nende põhjustest. Miilits reguleerib Tallinnas liiklust, bussid, autod ja mootorrattad tänavaliikluses. Näidatakse lavastatud stseene liikluseeskirjade rikkumisest: noormehed ripuvad trammitrepil, lapsed mängivad tänaval, liiklusõnnetus end trammi taha haakinud poisiga, tänavale palli järel jooksev poiss jääb auto alla. Kohale jooksnud inimeste seas on näitlejad Gunnar Kilgas, Arvo Kruusement, Einari Koppel ja teised. Liiklusmiilits hoiatab tänaval jalgrattaga sõitvat väikest tüdrukut. Miilits peatab liikluse, et lasterühm koos saatjaga saaks tänavat ületada.

  Ai-ai-ai! Liiklusrikkujad

  Hetkel toimub
  Kriitiline pala liikluseeskirjade ja avaliku korra rikkujatest Tallinna kesklinna tänavatel. Miilits peab kinni liikluseeskirjade rikkujad Saveli Kreini ja Veera Vorontsova. Samuti teeb ta trahvi ühele naiskodanikule. Raudteelane Karl Künnap viskab maha suitsukoni, kuid miilits laseb tal selle üles korjata ja prügikasti heita.

  Uut Tallinna liikluseeskirjades

  Hetkel toimub
  Muudatused liikluskorralduses Tallinnas. Pärnu maantee alguses satuvad kaks hooletult teed ületavat liiklejat viimasel hetkel pidurdava auto ette. Viru väljakul reguleerib liiklust vilega inspektor, kes manitseb seal valesti teed ületanud jalakäijat. Teine liikluse reguleerija töötab Võidu väljaku ristmikul, kus on jalakäijatele joonistatud uuendus - ohutussaar. Autod ja trammid sõidavad aktiivses liiklusvoos Pärnu maanteel.

  Ai-ai-ai! Järjekordadest ja alkoholi tarbimisest avalikus saunas

  Hetkel toimub
  Satiiriline pala järjekordadest ja alkoholi tarbimisest avalikus saunas. Talveriietes mehed ootavad linnasauna järjekorras. Järgnevalt toimub pesuruumis aktiivne seebitamine. Kaks saunalinades sõpra veedavad õllepudelite ja -klaasidega aega riietusruumis - siin peitubki põhjus, miks saunajärjekorrad nii aeglaselt liiguvad.

  Ai-ai-ai! Seintele joonistamine

  Hetkel toimub
  Kriitiline lavastuslik kroonikapala seintele joonistamisest. Poisid ja tüdrukud joonistavad kriidiga majaseintele ja ustele mitmesuguseid kujutisi. Järgneb multiplikatsioon rääkivast majast Tallinna vanalinnas, mille peale lapsed ehmuvad. Järgnevad kaadrid Tallinna majadest.

  Ühiskondliku kohtu ees

  Hetkel toimub
  Toimub kohtuprotsess parasiitlikku elu elanud tütarlaste üle. Ühiskondliku kohtu ees seisavad norguspäi viis neidu, kes on diktori sõnul eelistanud tööle ja õpinguile tänaval jõlkumist ja parasiitlikku jõudeelu. Lavastuslikus filmipalas on saal rahvast pungil. Ükshaaval võetakse neiud ette: parasiit, kes ei õpi ei tööta; ema ülalpeetav; tüdruk, kel teiseks koduks Viru tänav; 15-aastane neiu jne. Ühiskondliku kohtu ette on süüpinki kutsutud ka vanemad, sest nad on unustanud oma kohustused.

  Lõikuskuul

  Hetkel toimub
  Lavastuslik pala liiklusõnnetusest Pärnu maanteel Tallinnas. Kokku põrkavad 100 km tunnis kihutav Volga ja veoauto, mis nõuab autojuhilt elu ja järele jäävad vaid autorusud. Hoiatatakse kiiruse ületamise eest.

  Piirivalvurite juures

  Hetkel toimub
  Piirivalvurite argipäev. Valgetes kaitseriietes ja relvastatud piirivalvurid Leonid Marin ja Vello Selge suunduvad koos teenistuskoeraga kasarmutest lumisesse metsa piiririkkujaid tabama. Valvurid ei maga ka öösel. Puidust vaatetornis on vahipostil sõdur, kelle abistamiseks suunavad kaaslased kaugusesse raamliikuril pöörleva prožektori valguskiirt.

  Lasteaias õpitakse liiklusmäärustikku

  Hetkel toimub
  Ülevaade Tallinna 12. Lasteaia laste liiklusõpetusest selle tarvis spetsiaalselt rajatud mänguväljakul. Õpitakse liikluseeskirju. Lapsed liiguvad pedaalidega mänguautode ja -hobustega, tõukerataste ja kolmerattalistega. Suurem grupp lapsi ületab käest kinni hoides ülekäiguraja. Alarmsignaali helide saatel saabuvad tõukerattal kaks liiklusinspektorit kehastavat poissi. Näidatakse külili keeratud pedaalautot, mis tõkestab teise samasuguse teed. Üks liiklusinspektor mõõdistab sündmuskohal mõõdulindiga, teine kontrollib autojuhi dokumente.

  Miilitsapäeva puhul

  Hetkel toimub
  Ülevaatepala miilitsatööst. Tallinna tänavail reguleerib liiklust miilits. Ta aitab väikesel tüdrukul koduteed leida. Militsionäärid korjavad tänavalt üles joobnud mehe ja tassivad ta miilitsakongi. Tegutseb operatiivkeskus, mis saadab edasi ja võtab vastu informatsiooni olukorrast linnas.

  Teenitud karistus

  Hetkel toimub
  Tallinna Juveelitehase kohusetundlikud töölised on tööpinkide taga. Aimo Rikkineni tööpost on tühi, kuna noormees on jõudnud rahvakohtusse. Oma kohtuotsust kuulavad ka teised korrarikkujad. Süüalustel aetakse kõigil pea kiilaks. Nad teevad nüüd ühiskondlikult kasulikku tööd - puhastavad jääst ja lumest linna tänavaid.

  Korrarikkujad

  Hetkel toimub
  Kriitiline pala ühiskondliku korra rikkujatest ja nende kaitsjatest. Luubi all on joomarlus. Näidatakse joodiku teekonda baarist miilitsajaoskonda ja sealt rahvakohtusse, kus teda kaitsevad asutuse direktor ja ametiühingu esimees. Must räägitakse valgeks. Huligaansuse eest saab joodik siiski viisteist päeva ja nulliks pügatud pea.

  Noored liiklusinspektorid

  Hetkel toimub
  Rakvere poisid on organiseerinud oma linnas teise liiklusinspektsiooni – pioneeride oma. Nad töötavad koos tõelise autoinspektsiooniga. Minnakse patrulli, selleks tuleb käise külge kinnitada vastav side. Ka vile on vajalik, et saaks liiklusrikkujat korrale kutsuda. Noored liiklusinspektorid valvavad tänava ääres ning rikkumiste korral on kohe valmis tegutsema.

  Alkohol staadionil

  Hetkel toimub
  Satiiriline pala alkoholi tarvitamisest jalgpallivõistluste ajal. Kaasaelava publiku seas mõned suitsetavad, mõned klapivad raha, et pudeli järele minna: kortsus rahatähed tõmmatakse taskust, loetakse kopikaid. Mõnel on pudel juba käes ja seda antakse käest kätte. Kui mäng on läbi ja publik lahkub, siis osad pealtvaatajad on aga lääbakil pinkidel. Nende vahel jooksevad poisikesed, kes korjavad tühje pudeleid.

  Tulevased miilitsad

  Hetkel toimub
  Tallinna Miilitsa Erikeskkooli kursandid õppetunnis ja õppehäirel. Miilitsakoolis harjutatakse enesekaitse- ja vastase kahjutuks tegemise võtteid, püstolist märgilaskmist, kipsiseguga rehvijälje näidise võtmist kuriteokohalt ja palju muud. Õppehäire korral jooksevad vormis kursandid treppidest alla, saavad tulirelvad ning kihutavad operatiivmasinaga ülesande täitmisele.

  Alkohol

  Hetkel toimub
  Probleemid seoses alkoholiga. Valdavalt Tallinna vanalinna alkoholipoodide lähistel jäädvustatud kriitiline pala alkoholismist ja ühiskondliku korra rikkumisest tänaval kutsub üles liigse alkoholitarvitamise aktiivsele hukkamõistmisele.