Teater

Teater

  Edastused

  Lavakujundus "Aidale"

  Hetkel toimub
  Teatrikunstnik Eldor Renter kavandab lavakujundust Giuseppe Verdi ooperile Aida RAT Estonias. Ooperi lavastaja Paul Mägi, muusikaline juht ja dirigent Neeme Järvi ning kunstnik Eldor Renter arutavad ühiselt Aida lavaletoomist. Toimuvad kostüümiproovid, vaadatakse visandeid, dekoratsioonide kavandeid ja lavapilte. Lõpuks on Vana-Egiptus oma vägevuses Estonia laval ellu toodud.

  Rops

  Hetkel toimub
  Stseen Boris Kaburi näidendist "Rops", mille nimiosas on Salme Reek. Reek võtab garderoobis grimmi maha ning näidatakse fotosid tema rollidest. Ta on ka paljude kuuldemängude režissöör.

  Itaalia marionettide teater Eestis

  Hetkel toimub
  Itaaliast saabub Tallinnasse külalisetendustele marionettide teater Piccoli di Podrecca. Trupp võetakse Balti jaamas soojalt vastu. Näitlejad valmistavad nukkusid etenduseks ette. Marionetid tantsivad rumbat "Kuuba ööd".

  Lasteooperi "Talvemuinasjutt" esietendus

  Hetkel toimub
  Vanemuise laval elustub muistne lugu eidest ja taadist, kes tegid omale lumest tütre. Ekraanil on stseen Eugen Kapi lasteooperist "Talvemuinasjutt", mille lavastaja on Udo Väljaots ning mida dirigeerib Erich Kõlar. Ooperi peaosas on solist Aino Seep, eidekesena esineb Terese Mugasto ning taati kehastab Evald Tordik.

  Pauka seiklused nukuteatris

  Hetkel toimub
  ENSV Riikliku Nukuteatri laval etendub uus nukunäidend "Pauka seiklused", mille autor on Loreida Tamm ning lavastaja Ferdinand Veike. Ekraanil on stseenid lavastusest ning nukukomöödiale kaasa elavatest lastest.

  Näitleja juubel - Ants Eskola

  Hetkel toimub
  Ants Eskola tähistab oma 50. sünnipäeva ning 30. aastast lavategevust. Oma karjääri jooksul on Ants Eskola teinud hulgaliselt erinevaid teatri- ja filmirolle, näiteks näidendites "Südamevalu", "Filumena Marturano" ning filmides "Rumjantsevi lugu" ja "Pöördel". Fr. Schilleri draamaga "Don Carlos" tähistatakse Kingissepa-nimelise TRA Draamateatri laval Eskola kahekordset juubelit.

  Meie külalised. Maiju Kuusoja ja Jorma Huttunen "Carmenis"

  Hetkel toimub
  Eestit külastavad Soome Rahvusooperi solistid Maiju Kuusoja ning Jorma Huttunen. Nad annavad intervjuu Peedu Ojamaale. Järgnevad stseenid Georges Bizet´ ooperist Carmen, mida esitatakse RAT Estonias.

  Operett harrastuskollektiivi esituses

  Hetkel toimub
  Viljandi isetegevuslased on kohalikus kultuurimajas Sigmund Rombergi opereti "Kõrbelaul" proovi tegemas. Lavastuses osalevad rajoonilehe toimetaja asetäitja Johannes Tetsmann, koduperenaine Ilona Siimpoeg, arveametnik Aino Meriloo, bussijuht Herbert Lääts ja mitmed teised. Katkendeid operetist.

  Hiina teatri külalisetendused

  Hetkel toimub
  Ekraanil on katkend näidendist "Yandangshani mägedes" Šhangai Pekingi Muusikalise Draamateatri esituses. Näidend kujutab Hiina vabadusvõitlust 7. sajandil.

  Moskva dekaadi eel. RAT Estonia "Kullaketrajad"

  Hetkel toimub
  RAT Estonia laval etendub Eugen Kapi ballett "Kullaketrajad". Antud stseenis kehastab kurja nõida Loksbergi Inge Põder ning kolme kullaketraja rollides esinevad Tiiu Randviir, Maire Loorents ja Yvonne Raksnevitš.

  Saagem tuttavaks!

  Hetkel toimub
  ENSV Riikliku Nukuteatri töökojas toimub nukkude loomine ja kostümeerimine. Nukkude loominguline isa on nukuteatri kunstnik Raivo Laidre. Uue nukulavastuse "Suur Tõll" ühe kaluri valmistamise juures tegutsevad lisaks Laidrele veel kavandi teostajana kujur Elga Vilms ning nukule teeb rõivad Elli Künnapuu.

  Balleti "Luikede järv" esietendus Estonias

  Hetkel toimub
  RAT Estonias toimub Pjotr Tšaikovski balleti "Luikede järv" esietendus. Balleti lavastaja on Vladimir Burmeister ning selles teeb peaosa Odette´i ja Ottilie kaksikrollis noor andekas solist Helmi Puur. Järgnevad katkendid "Luikede järve" etendusest.

  Meie kandidaat

  Hetkel toimub
  Portreepala ENSV Ülemnõukogu saadikukandidaadist, teatri- ja filminäitlejast Hugo Laurist. Näidatakse fotosid ja raamatuid teenekast rahvakunstnikust Laurist, kes alati süveneb oma rollidesse maksimaalselt. Lisaks juhendab Hugo Laur TPI draamaringi.

  Öö ja päeva piiril

  Hetkel toimub
  Tallinna Riiklik Draamateater valmistub August Jakobsoni näidendi "Öö ja päeva piiril" lavastamiseks. Teatri peanäitejuht Alfred Rebane tutvustab näitlejatele kavandeid kujunduse ja dekoratsioonide kohta. Proovis osalevad näitlejad Hugo Laur, Aino Talvi, Rudolf Nuude, Lembit Rajala jt.