Muusika ja laul

Muusika ja laul

  Edastused

  Eri Klas

  Hetkel toimub
  Portreepala Eri Klasist, kes on esimest aastat Estonia teatri dirigendipuldis. Klas dirigeerib George Gershwini ooperi Porgy ja Bess proovil RAT Estonias. Lembit Lauri intervjueerib Eri Klasi tema kodus. Maestro räägib oma tulevikuplaanidest ning toob välja oma käesoleva aasta kõige vastutusrikkama väljakutse, milleks on Prokofjevi ooperi "Jutustus tõelisest inimesest" ette valmistamine.

  Džässifestival

  Hetkel toimub
  Tallinnas toimub rahvusvaheline džässifestival. Festivalist osavõtjad sammuvad musitseerides läbi Tallinna vanalinna. Džässfestivali kontserdid leiavad aset Estonia kontserdisaalis kolme päeva jooksul. Muusikuid ja ansambleid on kohal nii Eestist kui välismaalt.

  Rahvamuusika

  Hetkel toimub
  Juba aastakümneid käib kodu-uurija Venda Mandel Lõuna-Eestis ringi, kogudes ja lindistades rahvamuusikat. Sel korral palub Mandel lõõtspillimängijal August Teppol (jr) lugu mängida ning Teppo teeb seda hea meelega. Võru linnamäel toimub rahvamuusika kontsert, kus esineb viiuldaja Eduard Ermel.

  Esinevad Ritsikad

  Hetkel toimub
  Tallinna 46. keskkooli neiud Anu Vali, Tiiu Kerm, Tiina Rand, Kersti Sõmeri, Marje Mägi, Reet Sooväli ja Tiiu Aasmaa moodustavad ansambli "Ritsikad" koosseisu. Ansambel esineb soomekeelse lauluga. Klaveril saadab septetti Märt Hunt ning saatemuusikat mängivad ka kontrabass ja trumm.

  Ansambel Laine

  Hetkel toimub
  Estraadiansambel "Laine" esineb Tallinna restoranis "Gloria". Koosseisus laulavad Anne Roiha, Urvi Hirvoja, Milvi Tammik, Helle Barbo, Anne Peterson, Leili Värk, Marta Oja ja Leida Lukk. Ansamblit saadab saksofonil Arved Haug.

  Trio

  Hetkel toimub
  Vokaaltrio kooseisus Eri Klas, Kalju Terasmaa ja Arved Haug humoorikalt musisteerimas, imiteeritakse muusikariistadel mängimist.

  Orkester Metronoom valmistub festivaliks

  Hetkel toimub
  Instrumentaalansambel Metronoom koosseisus Kalju Terasmaa, Uno Loop, Venda Tamman, Samuel Saulus, Uno Naissoo ja Eri Klas harjutab Helsinkis toimuva ülemaailmse noorsoofestivali jaoks.

  Laulab Hendrik Krumm

  Hetkel toimub
  Konservatooriumi neljanda kursuse üliõpilane Hendrik Krumm laulab professor Aleksander Arderi juures.

  Uus kultuurimaja Mustvees

  Hetkel toimub
  Mustvee kultuurimaja loob head tingimused edukaks kultuuritööks. Valmimas on raamatukogu kolmekümne tuhande köite jaoks ning kultuurimaja saalis käib vilgas isetegevus. Avaras saalis harjutab vene segakoor Rutt Koppeli juhatusel rahvaste sõpruse õhtuks ukraina rahvalaulu. Mustvee puhkpilliorkester teeb proovi kooliõpetaja Valter Jaanuse juhtimisel ning mängib pala "Kas tunned maad?".

  Emiriton

  Hetkel toimub
  Vene konstruktor Aleksander Ivanov tutvustab kurioosset 1930ndatel Nõukogude Liidus loodud elektroninstrumenti emiritoni, hilisema süntesaatori eelkäijat. Estonia kontserdisaalis toimub emeritoni kontsert.

  Ansambel Meloodia

  Hetkel toimub
  Ansambel Meloodia esineb Eesti Televisiooni stuudios. Seitsmeliikmeline naisansambel esitab lustaka laulupala. Vahelepõigetega tutvustatakse ansambli liikmeid nende igapäevastes ametites: Helve Arusoo on ETKVL-i Harju rajooni Tööstuskombinaadi korgitööline, Milvi Tammik töötab kombinaadis Lembitu, Viive Vahesaar on TPI keemia-mäeteaduskonna neljanda kursuse üliõpilane ning Saima Mätas töötab Tallinna Kinostuudio filmilaboratooriumis.

  Kui mina hakkan laulemaie

  Hetkel toimub
  Vabariigi koorijuhtide ja muusikaõpetajate segakoori liikmed külastavad Tallinna lauluväljakut. Ehitus on veel pooleli, tähtajaks 1960. aasta üldlaulupidu. Koorilauljad sätivad end valmiva laulukaare taustale ritta ning laulavad ehitustöölistele, kes töö selleks puhuks katkestavad ning etteastet naudivad.

  Poistekoor

  Hetkel toimub
  J. Tombi nimelise kultuurihoone poistekoor harjutab Uno Järvela klaveri saatel laulu. Proovi tuleb uus poiss, viieaastane Aare Laanemets, kes esitab laulu "Laskem poisid jalad käia!". Koorijuht on poisi lauluoskusega rahul ning saadab ta kuulama, kuidas koor esitab laulu "Pioneeride spordilaul".

  Saagem tuttavaks! Eesti Raadio noorim solist

  Hetkel toimub
  Väike Sirje Lillemets laulab kodus nukkudele unelaulu ning läheb seejärel emaga koos raadiomajja, kus toimub raadiosaate salvestamine. Sirje kohtab raadiomaja treppidel "juhuslikult" Kalmer Tennosaart. Stuudios laulavad laululapsed klaveri saatel laulu "Kevadpidu metsas", solistiks on Sirje Lillemets.

  Saagem tuttavaks! Torupilli Sass

  Hetkel toimub
  Viljandi Draamateatri Ugala näitlejad külastavad Hiiumaa torupillimängijat Aleksander Maakerit ehk Torupilli Sassi, kes on kuulsa Torupilli Jussi vennapoeg. Sass tervitab külalisi koduõuel ning mängib torupillil üht vana Eesti tantsulugu.

  Isetegevuslik helilooja

  Hetkel toimub
  Harrastusmuusik Kaarel Tuberik dirigeerib Tartu Kultuurihoone estraadiorkestrit. Esitusele tuleb Tuberiku värske valss "Õhtu rannal". Seda esitab autori taktikepi all Tartu ametiühingute kultuurimaja estraadiorkester ning solistiks on Leonhard Kelle.

  Eesti Raadio estraadiorkester valmistub festivaliks

  Hetkel toimub
  Toimub Eesti raadio estraadiorkestri proov dirigent Leo Tautsi juhatusel. Orkester esitab Vello Lipandi laulu "Eemal olles", laulab solist Heli Lääts.

  Taidluskollektiivide vabariikliku ülevaatuse lõppkontsert Tallinnas

  Hetkel toimub
  Kunstilise isetegevuse vabariikliku ülevaatuse lõppkontsert toimub RAT Estonias. Esinevad leelotajad, rahvapillimängijad Otepäält, vokaalsolistid Jõgevalt, estraadimuusikud Võrust ja Saaremaalt ning rahvatantsijad Haapsalust. Kontserdi lõpus esitab naisansambel Võru rajooni kultuurimajast Gennadi Podelski laulu "On kallis mulle kodupaik" estraadiorkestri saatel.

  Taidluskunsti ülevaatus

  Hetkel toimub
  Paide rajooni kultuurimajas toimub rajooni taidluskunstnike esinemine. Väike solist, keda saadavad neli last kitarridega, laulab lastelaulu "Kits ja aabits". Kultuurimaja naisansambel esitab Heinrich Meri laulu "Pääle balli".

  Paide laulupäev

  Hetkel toimub
  Paide laulupäeval osaleb külalisi nii lähedalt kui kaugelt. Rongkäigus sammuvad koos Eesti lauljatega ka külaliskoor Lätist. Paide Vallimäele on kogunenud tuhat esinejat ja üle kaheksasaja pealtvaataja. Külalisdirigent Ziegfried Evagulis dirigeerib Eesti rahvalaulu "Tule koju".

  Noored talendid

  Hetkel toimub
  Estonia kontserdisaalis toimub Tallinna ja Nõmme Laste-Muusikakooli õpilaste kontsert. Esineb kandlesolist Tarmo Lepik rahvaviisiga "Igaühel oma pill" ja viiuldaja Urmas Rebane. Toomas Velmet esitab tšellol Ester Mägi rahvaviisi, Aino Riikjärv viiulil Vivaldi "Kontserdi" ning Maria Helk klaveril Gladovski "Prelüüdi".

  Juubelikontsert

  Hetkel toimub
  Estonia kontserdisaalis toimub ENSV Riikliku Akadeemilise Meeskoori juubelikontsert. Gustav Ernesaksa juhatusel tähistab meeskoor oma kümnendat tegevusaastat, mille jooksul on esitanud üle seitsmeteiskümne tuhande laulu. Meeskoord esitab laulu "Nii tugevad, kui kaljud suures meres...". Järgnevad õnnesoovid ja lillede üleandmine.

  Tallinna klaverivabrik Estonia

  Hetkel toimub
  Tallinna klaverivabrikus valmistatakse tellimustööna Estonia kontsertklaverit Kremli Georgi saalile. Tellimusega on ametis klaviatuuritööline Harry Vaikla, puunikerdaja Ferdinand Neiman ning keelte pealepanija Evald Tarkman. Tööd juhib Ernst Hiis, vabriku peainsenerist klaverimeister.