Tantsi, nagu keegi ei vaataks

Tantsi, nagu keegi ei vaataks

  Edastused

  Uus tants

  Hetkel toimub
  Aastavahetuse tuules tutvustatakse Ameerikast pärit uut moetantsu hully-cully. Tantsu iseloomustavad rohked sõrmenipsud ja käteplaksud. Tantsupaarid näitavad ette, millised on uue tantsu sammud ja liigutused.

  Külalised Jugoslaaviast

  Hetkel toimub
  Tantsuansambel Jugoslaaviast annab kontserdi Kalevi spordihallis. Külalisesinejad esitavad tempoka laulu, kunstiline juht Trajko Prokopjev tutvustab ansamblit ning tantsuansambel esitab hoogsa tantsu.

  Ansambel Jääballett Tallinnas

  Hetkel toimub
  Kalevi spordihallis Tallinnas toimuvad riikliku ansambli Jääballett külalisetendused. Ansambel esitab tantsunumbreid, mille hulgas on nii moodsat tantsu, klassikalist balletti, tantse rahvaloomingu varasalvest, kui ka klounaadi.

  Kui mina hakkan laulemaie

  Hetkel toimub
  Tartu Riikliku Ülikooli rahvakunstiansambel valmistub XV üldlaulupeoks. Tantsijad esitavad Helju Mikkeli loodud tantsu "Sõlesepad".

  Kui mina hakkan laulemaie

  Hetkel toimub
  Pärnu rahvatantsijad harjutavad laulupeo eel Rahvakunstiõhtu programmi tantse. Ühekaupa tutvustatakse mõne segarühma paari tantsijate ameteid, kelle hulgas on ehitaja Heldor Peet, müüja Helje Peet, matemaatikaõpetaja Ahto Lõhmus ning pioneeride juhendaja Õie Vaarak.

  Kunstirahva kevadball

  Hetkel toimub
  Toimub meeleolukas loomeliitude maskiball. Kostüümides ja maskides kunstirahvas veedab lustakalt aega erinevate tegevuste käigus ning tantsupõrandal tantsides. Teiste balliliste seas on ka Georg Ots.

  Vietnami ansambel Tallinnas

  Hetkel toimub
  Vietnami laulu- ja tantsuansambel esineb Estonia kontserdisaalis. Kaunites rahvariietes vietnami neiud esitavad "Tantsu kübaratega" ning "Tantsu bambusega".

  Isetegevuslaste eksamid

  Hetkel toimub
  Tartus toimub traditsiooniline kevadine rahvatantsurühmade ülevaatus. Kohaliku rahvamaja rahvatantsurühm esitab žüriile talgupolka.

  Peotantsude võistlus Pärnus

  Hetkel toimub
  Pärnu kuurordi klubis toimub peotantsuvõistlus Tallinna ja Pärnu võistkonna vahel. Kokku võistleb kakskümmend paari, tallinlastest on ekraanil nähtavad Ivi Orumaa ja Ants Tael ning Malle ja Mart Reimer.

  ENSV I Noorsoofestivali eel

  Hetkel toimub
  ENSV Riiklikus Vene Draamateatris toimub ENSV I Noorsoofestivali lõppkontsert. ENSV Riikliku Filharmoonia rahvatantsurühm esitab rahvatantsu "Tuljak".

  Kuidas peaks tantsima

  Hetkel toimub
  Kriitiline pala lohakuse ja oskamatuse vastu tantsupõrandal. Esmalt tuuakse näide ebaoskuslikust ehk "lõnguste tantsustiilist", seejärel demonstreerib tantsupaar aeglase valsi ja rumba korrektset tantsimist.

  Moskva dekaadi eel. Riikliku Filharmoonia rahvatantsurühm

  Hetkel toimub
  Eesti Riikliku Filharmoonia rahvatantsurühm teeb ettevalmistusi dekaadiks Moskvas, kus neil tuleb esineda mitmel kontserdil. Rahvatantsurühm esitab rahvamuusika ansambli saatel Ullo Toomi seatud tantsu "Tuisuline".

  Kohtla-Järve Kultuurimaja

  Hetkel toimub
  Kohtla-Järve uues kultuurimajas algab kohalike isetegevuslaste kontsert. Laval esinevad Kiviõli isetegevuslased, kes bajaanimängu saatel tantsivad vene rahvatantsu.

  Tööjõureservide kunstilise isetegevuse vabariiklik ülevaatus

  Hetkel toimub
  Tööjõureservide kunstilise isetegevuse vabariikliku ülevaatuse lõppkontserdil Tallinnas esinevad Tartu Eritööstuskooli tantsurühm ja Tööjõureservide ansambli koreograafiakollektiiv. Esitamisele tuleb Ukraina süit.

  XIII üldlaulupeoks

  Hetkel toimub
  Tallinna Tööjõureservide rahvatantsuansambel harjutab laulu- ja tantsupeoks. Neiule seotakse rahvariidevööd, noormehele seatakse mütsi pähe. Ansambli kunstilise juhi Robert Roodi käe all ning rahvapilliansambli saatel tantsivad rahvarõivastes paarid "Mustjala kõrget".

  Ettevalmistus laulupeoks

  Hetkel toimub
  J. Tombi nimelise Kultuurihoone tantsurühm valmistub XII üldlaulupeoks. Rahvariietes tantsijad esitavad rahvatantsu "Eideratas", neile mängib taustaks rahvapilliansambel.

  Ettevalmistusi kunsti dekaadiks

  Hetkel toimub
  Eesti Töölisühingute Liidu laulu-, muusika- ja rahvatantsuansambel valmistub Eesti kunstidekaadiks Moskvas. Pillimehed, tantsijad ja lauljad esitavad ühiselt populaarse rahvalaulu ja -tantsu "Tuljak".