Digikultuuriaasta

Digikultuuriaasta

  Edastused

  Rattas

  Hetkel toimub
  Pintsakus mees jookseb läbi linna. Ikka ja jälle. Ta ei mäleta, kuhu ja miks ta jookseb.

  Õppevideo

  Hetkel toimub
  Noor isa istub arvuti taga, võimlemispalli otsas, karjuv titt süles ja läbib koolitust, kuidas lapsega hakkama saada.

  Taevas, tule appi

  Hetkel toimub
  2020 aastal toimub üle maailma mitmeid ristikäike uue viiruse COVID-19 vastu. Koroona sai nüüdisaegseks kannatuseks, mida religioossete inimeste arvates aitab leevendada palve, mis on omakorda kohandatud vastavalt aja vaimule ja kujunenud olukorrale. Kaasaegne tehnoloogia lubab preestritel teha ristikäike mitte ainult maa peal, vaid ka juba taevas.

  Tähistaevas

  Hetkel toimub
  Katrin Tegova film viitab kaasaja maailma ühele süvenevale tõvele - kõigeks on vaja luba ja kõike tuleb reguleerida.

  Surmatants

  Hetkel toimub
  Universum algas Suurest Paugust. Sellel ajal kedagi kohal ei olnud, aga kaja on kuulda siiani. Alati on mõeldud, et see oli hiiglaslik plahvatus, millest tekkis kõik, mis on olemas. Aga mis siis, kui see oli lihtsalt kellegi aevastus?

  Punane raamat

  Hetkel toimub
  See film on inspireeritud arvutimängudest ning kaamera liigub sarnaselt arvutimängu tegelasega. Kaamera liigub koduümbruse metsas. Kaamera suumib peale ja eemale, otsib puude otsast, põõsaste alt, rohust. Selles loos ei otsita vaenlast, vaid erinevaid looma ja linnuliike, kes võiksid kodumetsas elada, aga keda enam kahjuks ei leia. Need on Punase raamatu liigid, kes on hävinud või hävimisohus.

  Ninja kaksikud teisest dimensioonist

  Hetkel toimub
  Ninja Kaksikud Teisest Dimensioonist on abstraktne kujutlus igapäeva elu tasakaaluotsingust. Inimeste võitlus musta ja valge või hea ja kurja vahel. See on läbi Jaapani esteetika loodud mustvalge kung fu film maailma sürreaalsest olemusest.

  Mälestuspäev

  Hetkel toimub
  Soe, aga groteskne tulevikuvisioon, kuidas inimesed suhtlevad oma surnud lähedasega.

  Kuidas muru kasvab

  Hetkel toimub
  Vaade köögiaknast õue. Film on minimalistlik natüürmort väikestest detailidest, mida me oma igapäeva kiirustavas elus tavaliselt ei märka. Karantiini olukorras, kui kõik segavad faktorid on eemaldatud, on aega rahulikult kohal olla. Süüa rahulikult hommikusööki, lõunat ja õhtust. Vaadata aknast välja ja märgata väikesi detaile. Aknalaual on ... maitseainete peenar... Film kohalolekust.

  Kevad

  Hetkel toimub
  Noormees ja Neiu sõidavad kevadisel ajal jalgrattaga ja neil on hinges kevad...

  Kasvulava

  Hetkel toimub
  Kunagi küsiti Charlie Chaplinilt kuidas teha filmi. - No, ütle üks hea filmiidee. - Selleks ei ole palju vaja, ütles Chaplin, võtke vann, pange laps vanni ja andke talle kätte tükk seepi.

  Aadam

  Hetkel toimub
  Lilled, päikesepaiste, heinamaa...  ja arvutimäng.

  Disko

  Hetkel toimub
  Mängulise dokumentaalsusega fikseerib see filmike laste seiklus- ja mängusaali elu korraldaja Tarmo katset uue aja disko korraldamisega hakkama saada.

  Leping

  Hetkel toimub
  Karjapoiss läheb neljapäeva öösel ristteele kratile hinge soetama, kuid kurat on inimeste riugasteks juba valmis.

  Ikoonid ekraanil

  Hetkel toimub
  Nii nagu meil on ka ikoonidel omad eesmärgid. Neid ühendab aga soov saada puudutatud Suure Kursori poolt. See ei pruugi aga olla lihtne saavutus.