Kureeritud kogud

  Edastused

  Iga sein elab oma elu

  Hetkel toimub
  Tööstuslikus linnaosas paikneb sein.

  Forte Fortissimo

  Hetkel toimub
  Lindal on üks tavaline töine teisipäev...

  Unejutt koerale

  Hetkel toimub
  Lugu räägib lapse ja koera suhtest, mis väljendab siirast puhast ja vahetut, vastastikku usaldust ja tingimusteta armastust. Julgust kõva häälega lugeda, kui ei ole ümber täiskasvanuid, kes parandaks või kommenteeriks lugemisoskust.

  Tähistaevas

  Hetkel toimub
  Katrin Tegova film viitab kaasaja maailma ühele süvenevale tõvele - kõigeks on vaja luba ja kõike tuleb reguleerida.

  Vaba tahe

  Hetkel toimub
  60 sekundit. 24 režissööri. 1 uppuv lehm. “Vaba tahe” on stop-motion nukufilm, kus iga järgneva kahe sekundi stsenaristiks ja lavastajaks on uus inimene. Igal režissööril oli kokku 24 kaadrikku, et oma tahtmisi teostada ning seda kõike ühe tunni jooksul. Kõik, mis idee loojad neile impulsiks andsid, oli kunstniku ehitatud ruum, kaamera, valgus ja tegelased. Idee autorid Tõnis Pill ja Aleksandr Roslin.

  Naerupall

  Hetkel toimub
  Võlupall hüpleb mööda linna ringi ning lohutab ja rõõmustab kõiki oma teekonnal. Naerupall teeb tuju heaks nii noortel kui vanadel, nii hädasolijatel kui tülitsejatel. Lõpuks saab ka palli väike omanik aru, et tema pall toob rõõmu kõigile ning poiss on õnnelik.

  Ninja kaksikud teisest dimensioonist

  Hetkel toimub
  Ninja Kaksikud Teisest Dimensioonist on abstraktne kujutlus igapäeva elu tasakaaluotsingust. Inimeste võitlus musta ja valge või hea ja kurja vahel. See on läbi Jaapani esteetika loodud mustvalge kung fu film maailma sürreaalsest olemusest.

  Hiina nuudlid

  Hetkel toimub
  Mees on alasti ja hulk naisi ümberringi. Mis toimub meesaktimodelli sisekosmoses, kui teda visandab rühm naisi?

  Organist

  Hetkel toimub
  Oreli kõla äratab ellu aastakümneid tagasi kogetud mälestuse lapsepõlvest.

  Näost näkku

  Hetkel toimub
  Väike vaheldus veebikoosolekule.

  Jussikese seitse sõpra

  Hetkel toimub
  Jussikesele meeldib üle kõige pühapäev. Siis on kogu pere kodus, kõik saavad puhata ja teha seda, mis kõige rohkem meeldib. Teised päevad Jussikesele niiväga ei meeldi, sest siis peab tema lasteaias ja vanemad tööl olema. Jussike otsustab pühapäeva üles otsida ja paluda, et pühapäev talle tihedamini külla tuleks. Jussikese tee pühapäeva juurde kujuneb päris pikaks, aga ootamatult vahvaks ja huvitavaks. Ta kohtab oma teekonnal ka teisi nädalapäevi ja saab kõigiga suureks sõbraks.

  Elu on lill

  Hetkel toimub
  Särav lumi ja tume kogu jääaugus. Mees väriseb üle kogu keha, kuid siis sulgeb silmad, hingamine ühtlustub ja mediteerides saab ta üheks end ümbritsevate elementidega. Täppidega täishäälikud, mis on talle sama harjumatud, kui Eesti loodus, saavad ka tasapisi omaks.

  Ramsese vembud IV

  Hetkel toimub
  Edgar Valteri samanimelise raamatu ainetel loodud filmis leiab Ramses endale sõbraks koerapreili ja saab kavalusega jagu huligaansest kassist.

  Meelepett

  Hetkel toimub
  Ka kõige argisemas kohas ole alati valmis üheks müstiliseks kogemuseks!

  Sõrmejälg

  Hetkel toimub
  Jätame siia maailma erilise jälje.

  Kevad

  Hetkel toimub
  Noormees ja Neiu sõidavad kevadisel ajal jalgrattaga ja neil on hinges kevad...

  Leping

  Hetkel toimub
  Karjapoiss läheb neljapäeva öösel ristteele kratile hinge soetama, kuid kurat on inimeste riugasteks juba valmis.

  Pilve muinasjutud

  Hetkel toimub
  Kaotame ennast pilvedesse.

  Metsamuinasjutt

  Hetkel toimub

  Janu

  Hetkel toimub
  Kel janu, sel viis. Sõnad vormuvad korduvas kääksus improviseeritult lauluks, mis viib omakorda tähelepanu eemale füüsiliselt raskuselt ja muudab töötegemise lihtsamaks.

  Patarei partii

  Hetkel toimub
  Kes liigutab ettureid? Lühike malefilm 1940ndate Põhja-Tallinnast, Patarei vanglast. Idee põhineb omaaegsete kinnipeetavate memuaaridest, kus kirjeldati keelatud kommunikatsiooni morsekoodi abil läbi vangla seinte.

  Kaks lugu

  Hetkel toimub
  Esimene lugu jutustab tüdrukust, kes aina jonnib ja nutab, kuni ta suurest niiskusest hallitama läheb. Teine lugu räägib lõbusast rongisõidust, mis lõpeb uperpalliga kraavis, sest vedurijuht Piilupart jääb tukkuma.

  Meelte vallas

  Hetkel toimub
  Ood kehale ja meeltele. Minutijagu hetki inimeste eludest, kus viie meele katkematu voog loob igas viivus uue maailmapildi.

  Äratundmine

  Hetkel toimub
  Me kulgeme läbi omavahel võistlevate märkide maailma, kus märgi sügavam tähendus jääb tihti arusaamatuks.

  Eastern

  Hetkel toimub
  Vesterni stiilis lugu, mis kombineerib Eesti looduse ja keskkonna elemente laste fantaasiamaailmaga.

  Bassein

  Hetkel toimub
  Oodates aega, millal ootama enam ei pea.

  Jõgi.Kõrb.Mägi.

  Hetkel toimub
  1 minut inimhinge maastikul.

  Ramsese vembud III

  Hetkel toimub
  Ramses on jahikoer, kes armastab loomi ja linde. Kuna tema peremehel on suur kirg jõe äärde ja metsa minna, peab Ramses hajameelse peremehe aitamiseks kalade ja metsaelanikega suhteid looma. Nõnda juhtubki, et vahel saab saakloomast tänulik seltsiline ja lindudest-kaladest meeleolukas piknikuseltskond. Lahke ja kaastundlik Ramses on eeskujuks oma vahel mõtlematult tegutsevale peremehele. Jahimehelugusid jutustada aga meeldib neile mõlemale.

  Uus Meremaale

  Hetkel toimub
  Isegi suur elu koosneb väikestest unistustest.

  Hendrik

  Hetkel toimub
  Kuidas õppida koera?

  Pilli piinamine

  Hetkel toimub
  Ilu tuleb pika pilli peale. Käsi peseb kätt. Kasuta vett, seepi ja hõõru käsi harali sõrmedega. Protseduuri kestvus 60 sekundit.

  Kihnu neiu

  Hetkel toimub
  Kihnu esivanemate tarkusi ja oskusi kannavad edasi saarel elavad noored neiud. Dokumentaalne olustikufilm tutvustab Kihnu saare rahvariiet.

  Talvine kiusatus

  Hetkel toimub
  Mis saab, kui ühel pakaselisel talvehommikul bussi oodates peab suure kiusatusega silm silma ja keel keele vastu seisma?

  Suur põgenemine

  Hetkel toimub
  Ajaloomuuseumi taga pargis aega veetvad nõukogudeaegsed skulptuurid plaanivad põgenemist ja uusi avantüüre.

  Leid

  Hetkel toimub
  Et märkaks märgata, mis kallis.

  Disko

  Hetkel toimub
  Mängulise dokumentaalsusega fikseerib see filmike laste seiklus- ja mängusaali elu korraldaja Tarmo katset uue aja disko korraldamisega hakkama saada.

  Härmävidäjä

  Hetkel toimub
  Seto juurtega noormees satub ehtsasse seto söögikohta ja ei oska valida toitu.

  Surmatants

  Hetkel toimub
  Universum algas Suurest Paugust. Sellel ajal kedagi kohal ei olnud, aga kaja on kuulda siiani. Alati on mõeldud, et see oli hiiglaslik plahvatus, millest tekkis kõik, mis on olemas. Aga mis siis, kui see oli lihtsalt kellegi aevastus?

  Kasvulava

  Hetkel toimub
  Kunagi küsiti Charlie Chaplinilt kuidas teha filmi. - No, ütle üks hea filmiidee. - Selleks ei ole palju vaja, ütles Chaplin, võtke vann, pange laps vanni ja andke talle kätte tükk seepi.

  Punane raamat

  Hetkel toimub
  See film on inspireeritud arvutimängudest ning kaamera liigub sarnaselt arvutimängu tegelasega. Kaamera liigub koduümbruse metsas. Kaamera suumib peale ja eemale, otsib puude otsast, põõsaste alt, rohust. Selles loos ei otsita vaenlast, vaid erinevaid looma ja linnuliike, kes võiksid kodumetsas elada, aga keda enam kahjuks ei leia. Need on Punase raamatu liigid, kes on hävinud või hävimisohus.

  10 000 sammu

  Hetkel toimub
  Kui keha ja kell räägivad eri asju.

  Taevas, tule appi

  Hetkel toimub
  2020 aastal toimub üle maailma mitmeid ristikäike uue viiruse COVID-19 vastu. Koroona sai nüüdisaegseks kannatuseks, mida religioossete inimeste arvates aitab leevendada palve, mis on omakorda kohandatud vastavalt aja vaimule ja kujunenud olukorrale. Kaasaegne tehnoloogia lubab preestritel teha ristikäike mitte ainult maa peal, vaid ka juba taevas.

  Mälestuspäev

  Hetkel toimub
  Soe, aga groteskne tulevikuvisioon, kuidas inimesed suhtlevad oma surnud lähedasega.

  Ka-ka

  Hetkel toimub
  Kalambuur kanast, kes kasutas pandeemia aega õppimiseks.

  Seljad

  Hetkel toimub
  Mis loom see on, kes Eesti telekaadreid nõnda luusib? Mis saaki ta jahib? Kuhu ta läheb? Mismoodi nad paljunevad? On nad ohus? Seljad! Loodusdokumentaalfilm teleselgadest.

  Teise inimese sisse ei näe

  Hetkel toimub
  Vaataja näeb, mis toimub inimese sees, sel ajal kui tehakse videofluoroskoopilist neelamisuuringut.

  Kuidas muru kasvab

  Hetkel toimub
  Vaade köögiaknast õue. Film on minimalistlik natüürmort väikestest detailidest, mida me oma igapäeva kiirustavas elus tavaliselt ei märka. Karantiini olukorras, kui kõik segavad faktorid on eemaldatud, on aega rahulikult kohal olla. Süüa rahulikult hommikusööki, lõunat ja õhtust. Vaadata aknast välja ja märgata väikesi detaile. Aknalaual on ... maitseainete peenar... Film kohalolekust.

  Krõll

  Hetkel toimub
  Kaasaegne muinaslugu räägib laste fantaasiamaailmas elutsevast lahutamatust tegelasest, koerusloomast Krõllist. Ühel päeval saabub muidu vikside laste hulka väike pahandusetegija ja nüüd pole ulakustel enam otsa ega äärt. Krõll kipub nii väikeste kui suurte sisse, toob kaasa palju naeru ja kihinat, aga ka lõhutud nõusid ja pahandusi. Kui täiskasvanud Krõlli minema peletavad, jäävad lapsed täitsa haigeks. Krõllipuuduse vastu aitab aga ainult üks rohi – Krõll!

  Ramsese vembud I

  Hetkel toimub
  Ramses on jahikoer, kes armastab loomi ja linde. Kuna tema peremehel, hajameelsel jahimehel on suur kirg metsa minna, ei saa Ramseski kodus lesida ja unistada, vaid peab vähemalt näiliselt oma jahikoera kohustusi täitma. Koos satuvad nad pidevalt täbaratesse olukordadesse ja vahel juhtub sedagi, et saakloomast saab mänguseltsiline ja lindudest-kaladest piknikuseltskond. Lahke ja suuremeelse loomuga Ramses on eeskujuks ka oma vahel mõtlematult tegutsevale peremehele.

  Ramsese vembud II

  Hetkel toimub
  Ramses on jahikoer, kes armastab loomi ja linde. Kuna tema peremehel, hajameelsel jahimehel on suur kirg metsa minna, ei saa Ramseski kodus lesida ja unistada, vaid peab vähemalt näiliselt oma jahikoera kohustusi täitma. Koos satuvad nad pidevalt täbaratesse olukordadesse. Juhtub sedagi, et huupi tulistatud haavlid tuleb pärast karu kasukast ükshaaval välja noppida ning et peibutusvile meelitab põdralt välja võimsa ooperiaaria. Lahke ja kaastundlik Ramses on eeskujuks oma vahel mõtlematult tegutsevale peremehele. Jahimehelugusid jutustada aga meeldib neile mõlemale.

  Maitse elu

  Hetkel toimub
  Poole miljardi aastaga on Maakeral arenenud hulk taimseid ja loomseid hõrgutisi. Film on selle protsessi allegooria gurmaani vaatenurgast. NB! Tühja kõhuga pole soovituslik filmi vaadata!

  Tihumeeter

  Hetkel toimub
  Metsadebatt on nõudnud aastatega tihumeetrite jagu lehepinda. Vahetunud on 7 valitsust – probleemi pole lahendatud. Eesti on riigi pindala ja raiemahu suhtes Euroopas nr. 1.

  Massipsühhoos

  Hetkel toimub
  Vaadata, mitte mõelda!

  Vigade parandus

  Hetkel toimub
  Film tülist ema ja tütre vahel, mis viib ootamatu keelelise tõdemuseni.

  Valgus ei saagi vanaks

  Hetkel toimub
  Hommage Jaan Kaplinskile ja vanaisa Heinole. Valgus seob meid ka siis, kui me kunagi ei kohtu.

  Õite lõhn

  Hetkel toimub
  Tänavu kevade õied lõhnavad eriti läilalt. 1944. aastal tunneb tüdruk imalat laibalõhna oma kooliteel. 2022 ajalugu kordub.

  Rattas

  Hetkel toimub
  Pintsakus mees jookseb läbi linna. Ikka ja jälle. Ta ei mäleta, kuhu ja miks ta jookseb.

  Aadam

  Hetkel toimub
  Lilled, päikesepaiste, heinamaa...  ja arvutimäng.

  Luu ja nahk

  Hetkel toimub
  Maimu võitleb deemoniga, kes ähvardab ta hinge üle võtta. Ainus viis olukorrast võitjana välja tulla, on leida viis, kuidas kehale tekkinud haavu ravida.

  50 aastat hiljem

  Hetkel toimub
  Ilu võib kaduda, aga vaim peab vastu pidama!

  Mets paberil

  Hetkel toimub
  Kabinetivaikuses sünnivad otsused – las laastud lendavad.

  Sünnipäev

  Hetkel toimub
  Kui hirm ja ootusärevus võiksid tappa...

  Õppevideo

  Hetkel toimub
  Noor isa istub arvuti taga, võimlemispalli otsas, karjuv titt süles ja läbib koolitust, kuidas lapsega hakkama saada.

  Ikoonid ekraanil

  Hetkel toimub
  Nii nagu meil on ka ikoonidel omad eesmärgid. Neid ühendab aga soov saada puudutatud Suure Kursori poolt. See ei pruugi aga olla lihtne saavutus.

  Davai, igrajem!

  Hetkel toimub
  Mis keeles räägivad kaevurid tööle sõites? Kaardimängu keeles? Pesumasina tilkumise keeles? Absurdimaiguline dokumentaallavastulik sööst maa sügavusse.

  Eeltakt

  Hetkel toimub
  Hetkes enne algust.
   Osta pilet